XC  Borsk 2013

Paralotniowe Zawody Przelotowe 22-29.06 2013r.


Odwołanie zawodów XC Borsk

W związku z niekorzystnymi prognozami dotyczącymi warunków pogodowych podczas XC Borsk (deszcze oraz południowe kierunki wiatru) zmuszeni jesteśmy do odwołania imprezy. Czekaliśmy do ostatniej chwili z podjęciem decyzji by mieć pewność, że nie będziemy moknąć pod parasolami lub rozgrywać zawodów w lotach 10-15 km. Ponieważ większość z Was miała zaplanowane urlopy podjęliśmy jako Zarząd GCG decyzję, że osoby które w terminie zawodów przyjadą do Borska i przedstawią wpłatę za XC Borsk będą mogły korzystać bezpłatnie z lotniska. Wpisowe w pełnej wysokości 200 PLN zostanie odesłane na rachunki bankowe nadawców w przeciągu kilku najbliższych dni. ( Obserwując pogodę zdecydowaliśmy o wstrzymaniu zakupu koszulek i wykonywania nadruków).

Wybiegając w przyszłość mamy nadzieję, że pogoda dopisze za rok i uda się zorganizować kolejną imprezę.


Gdynia 20/06/2013 godz.10.00


Już tylko kilka dni do rozpoczęcia zawodów.
Poniżej znajdziecie kilka informacji dotyczących XC Borsk.
(aktualizacja 16.06.2013 r.)

WAŻNE
Prosimy  Zawodników aby zaktualizowali firmware w urzadzeniach Garmin. Ze starym oprogramowaniem będzie trudno zgrać tracka z ważnym G-recordem. (wymagany jest specjalnie przerobiony kabel )
Zawodnicy którzy przyjadą z GPS z niestandardowym kablem np wymagającym przejściówki RS zobowiązani sa do przywiezienia kabla, przejściówki i sterowników do przejściówki (różne przejściówki maja różne sterowniki)

1 . REJESTRACJA
zapisy rozpoczynają się od godz 8.00 dnia 22.06.13 w pensjonacie “ Trzy świerki” http://trzyswierki.com.pl/
proszę zabrać ze sobą Deklarację odpowiedzialności i wszystkie niezbędne dokumenty:
- ŚK
- OC
-inne

2. ODPRAWA
o godz 9.30 w miejscu rejestracji odbędzie się pierwsza odprawa wraz z informacjami dotyczącymi regulaminu,  zawodów ,  oraz zwózki

3. ROZPOCZĘCIE ZAWODÓW
Po odprawie, ok 10. udajemy się na start

LOTNISKO BORSK- Zasady poruszania
Lotnisko w Borsku ma 2 pasy które będą wykorzystywane podczas zawodów XC BORSK. ( Patrz mapka)
Pierwszy pas – zaraz po wjeździe na płytę lotniska jest droga do poruszania się samochodami. Proszę o przestrzeganie tego , gdyż jakiekolwiek zjechanie na środek pasa potencjalnie może stanowić zagrożenie dla osób holowanych, lub też uszkodzić liny wyciągarek
Po obu końcach pasa startowego są 3 strefy dla pilotów.
- “ L” to strefa  lądowania dla pilotów  którym nie udało się odlecieć.
- “ P” w tym miejscu piloci mają możliwość rozłożenia skrzydeł, zweryfikowania sprzętu i przygotowania się do startu.
- “ S” miejsce startu. Pilot przychodzący tu powinien już być wpięty do skrzydła , elekronika włączona . Na miejsce startu będą wzywani Piloci przez KS . Wcześniej będzie ogłoszona lista startowa, by Piloci wiedzieli na których linach i w jakiej kolejności lecą.

LĄDOWANIE
Po wylądowaniu każdy Pilot bezwzględnie musi zgłosić się u Koordynatora Transportu- KT.( namiary podane będą na odprawie)  Z informacją, że wszystko ok , oraz gdzie lądował. To właśnie KT będzie zajmował się udzielaniem informacji o zwózce.
Po powrocie do bazy Pilot musi oddać urządzenie rejestrujące lot Sędziemu celem zgrania trasy. Miejscem pracy sędziego będzie pensjonat “ Trzy Świerki”

INFORMACJE
W Pensjonacie “ Trzy Świerki “ będzie umieszczona tablica na której znajdować się będą komunikaty , informacje organizacyjne,  oraz  tabela wyników.

WAYPOINTS  (aktualizacja 13.06.2013 r.)
Poniżej waypionty do ściagnięcia:
FAI (Aktualizacja 20.05.2013r.)
Zawody zostały zgłoszone do kalendarza FAI.
Przypominamy o zgłaszaniu danych, o które prosiliśmy w mailu do osób startuących na zawodach.

Dojazd 

Z Trójmiasta jedziemy przez Kościerzynę. Na drugim rondzie w mieście skręcamy w lewo na drogę 214 w kierunku na Zblewo, a następnie po ok. 10 km skręcamy w prawo na Wiele. Przejeżdżamy przez Wdzydze Tucholskie i dojeżdżamy do Borska. Przy zatoczce dla autobusów we wsi skręcamy w lewo na drogę na Stację Bąk. 2 km dalej odbijamy w lewo i trafiamy na wschodni kraniec pasa.

Z południa Polski jedziemy przez Czersk, a następnie Wiele. Przy zatoczce dla autobusów we wsi skręcamy w prawo na drogę na Stację Bąk. 2 km dalej odbijamy w lewo i trafiamy na wschodni kraniec pasa.


Współrzędne środka pasa: 53°57.105'N, 17°56.586'E


Zakwaterowanie i biuro zawodów.

Biuro zawodów zostanie zorganizowane w pensjonacie "Trzy świerki" (link do strony pensjonatu http://trzyswierki.com.pl/ na terenie byłych koszar wojskowych, blisko lotniska.

Dla pilotów którzy powołają się na GCG i zawody specjalna cena noclegu 30 PLN zamiast 35 która jest na stronie.

W koszarach jest 30 miejsc noclegowych. Radzimy zarezerwować wcześniej sobie nocleg (kontakt na stronie)

W Borsku i pobliskich Wdzydzach, Wielu znajduje sie dużo ośrodków letniskowych i prywatnych pensjonatów. Ze znalezieniem noclegu nie powinno być problemu - jednak z uwagi na sezon turystyczny polecamy rezerwację.

Poniżej linki do innych miejsc noclegowych:

http://www.eholiday.pl/noclegi-borsk-2828.html

http://meteor-turystyka.pl/noclegi,borsk,0.html


Brosk, poland

Wpisowe

Opłata startowa w wysokości 200zł i zawiera wpisowe na zawody oraz holowanie. Inne opłaty takie jak: dojazd na miejsce zawodów, powrót z tras przelotu, zakwaterowanie i wyżywienie – organizują i pokrywają zawodnicy
Za osobę zgłoszoną rozumie się osobę która wpisze się na listę pilotów i dokona wpłaty na konto:
53 1160 2202 0000 0000 5068 1962 z dopiskiem : “XC Open Borsk”
UWAGA!!!
Maksymalna liczba pilotów to 65 osób. 
O liście startowej decyduje kolejność dopełnienia w/w ustaleń.


Zwózka z przelotu *

Obecnie trwają rozmowy nt. zorganizowania zwózki z trasy. O tym jak będzie to wyglądało- zależeć będzie od zainteresowania Pilotów tą opcją. Jest to jednak element który nie wchodzi w opłatę startową.